F02B125V5AS Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: MILITARY MIL-F-15160/02
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 5A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 125 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F02B125V5AS Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: MILITARY MIL-F-15160/02, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 5A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 10kA, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 125 VAC.