F03A125V30AS Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: MILITARY MIL-F-15160/03 SIMILAR
Packaging: Bulk
Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 30A
Mounting Type: Requires Holder
Applications: Electrical, Industrial
Grade: Military
Voltage Rating - AC: 125 VAC
Qualification: MIL-F-15160
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F03A125V30AS Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: MILITARY MIL-F-15160/03 SIMILAR, Packaging: Bulk, Package / Case: 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4", Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 30A, Mounting Type: Requires Holder, Applications: Electrical, Industrial, Grade: Military, Voltage Rating - AC: 125 VAC, Qualification: MIL-F-15160.