F09A250V10AS Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: MILITARY MIL-F-15160/09
Packaging: Bulk
Package / Case: 5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Grade: Military
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Qualification: MIL-F-15160
Produktbewertung abgeben
Technische Details F09A250V10AS Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: MILITARY MIL-F-15160/09, Packaging: Bulk, Package / Case: 5AG, 10mm x 38.1mm, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Grade: Military, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Qualification: MIL-F-15160.