F1200D-TP
F1200D-TP Micro Commercial Co
F1200D(R-6).pdf
Hersteller: Micro Commercial Co
Description: Interface
Packaging: Bulk
Package / Case: R-6, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 12A
Supplier Device Package: R-6
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 200°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 870 mV @ 12 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 150 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F1200D-TP Micro Commercial Co
Description: Interface, Packaging: Bulk, Package / Case: R-6, Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 12A, Supplier Device Package: R-6, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 200°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 870 mV @ 12 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 150 V.
Weitere Produktangebote F1200D-TP
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
F1200D-TP F1200D-TP Hersteller : Micro Commercial Components (MCC) F1200D_R_6_-3365806.pdf Rectifiers 6A STAND RECOVERY RECTIFIER