F15A250V10AS Eaton - Bussmann Electrical Division
Hersteller: Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: MILITARY MIL-F-15160/15
Packaging: Bulk
Package / Case: Cartridge, Non-Standard
Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Grade: Military
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 VAC
Qualification: MIL-F-15160
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F15A250V10AS Eaton - Bussmann Electrical Division
Description: MILITARY MIL-F-15160/15, Packaging: Bulk, Package / Case: Cartridge, Non-Standard, Size / Dimension: 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Grade: Military, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 VAC, Qualification: MIL-F-15160.
Weitere Produktangebote F15A250V10AS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
F15A250V10AS F15A250V10AS Hersteller : Bussmann / Eaton Industrial & Electrical Fuses 250V 10A Silver Plated