F175H2-061-D0740 NMB Technologies Corporation
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 175X69MM 48VDC WIRE
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Round - 175mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 4500 RPM
Air Flow: 514.0 CFM (14.39m³/min)
Width: 69.00mm
Operating Temperature: -22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C)
Termination: 4 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 73.0dB
Static Pressure: 3.400 in H2O (846.9 Pa)
Power (Watts): 110.4 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F175H2-061-D0740 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 175X69MM 48VDC WIRE, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Round - 175mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 4500 RPM, Air Flow: 514.0 CFM (14.39m³/min), Width: 69.00mm, Operating Temperature: -22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C), Termination: 4 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 73.0dB, Static Pressure: 3.400 in H2O (846.9 Pa), Power (Watts): 110.4 W.
Weitere Produktangebote F175H2-061-D0740
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
F175H2-061-D0740 F175H2-061-D0740 Hersteller : NMB nmb technologies_03062019_F175H.pdf Blowers & Centrifugal Fans Radial Impeller, 175x69mm Round, 48VDC, 514CFM, 3.37 "H20, Ball, Wire