F175H4-061-D0540 NMB Technologies Corporation
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 175X69MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Round - 175mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 4000 RPM
Air Flow: 455.0 CFM (12.74m³/min)
Width: 69.00mm
Operating Temperature: -22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C)
Termination: 4 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 71.0dB
Static Pressure: 2.600 in H2O (647.7 Pa)
Power (Watts): 72 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F175H4-061-D0540 NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 175X69MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Round - 175mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 4000 RPM, Air Flow: 455.0 CFM (12.74m³/min), Width: 69.00mm, Operating Temperature: -22 ~ 158°F (-30 ~ 70°C), Termination: 4 Wire Leads, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 71.0dB, Static Pressure: 2.600 in H2O (647.7 Pa), Power (Watts): 72 W.
Weitere Produktangebote F175H4-061-D0540
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
F175H4-061-D0540 F175H4-061-D0540 Hersteller : NMB nmb technologies_03062019_F175H.pdf Blowers & Centrifugal Fans Radial Impeller, 175x69mm Round, 24VDC, 455CFM, 72W, 71dBA, 2.6 "H2O, Ball, Wire