F215B273JM Cornell Dubilier Knowles
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Features: General Purpose
Package / Case: Rectangular Box
Size / Dimension: 3.109" L x 1.250" W (78.97mm x 31.75mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 70°C
Lead Spacing: 1.625" (41.28mm)
Dielectric Material: Mica
Height - Seated (Max): 1.813" (46.05mm)
Capacitance: 0.027 µF
Voltage - Rated: 1.5 kV
Produktbewertung abgeben
Technische Details F215B273JM Cornell Dubilier Knowles
Description: TRANSMITTING MICA, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Features: General Purpose, Package / Case: Rectangular Box, Size / Dimension: 3.109" L x 1.250" W (78.97mm x 31.75mm), Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 70°C, Lead Spacing: 1.625" (41.28mm), Dielectric Material: Mica, Height - Seated (Max): 1.813" (46.05mm), Capacitance: 0.027 µF, Voltage - Rated: 1.5 kV.