Produkte > BUSSMANN / EATON > F60C500V15AS
F60C500V15AS
F60C500V15AS Bussmann / Eaton
coois01160-1.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Specialty Fuses MIL-F-15160/60
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details F60C500V15AS Bussmann / Eaton
Description: MILITARY MIL-F-15160/60, Packaging: Bulk, Package / Case: 5AG, 10mm x 38.1mm, Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA AC, 50kA DC, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Weitere Produktangebote F60C500V15AS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Bulk
Package / Case: 5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension: 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100kA AC, 50kA DC
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC