Produkte > LEMO > FAW.2B.314.XYMD82
FAW.2B.314.XYMD82
FAW.2B.314.XYMD82 LEMO
FAW.2B.314.XYMD82.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 14POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Gray
Current Rating (Amps): 6.5A
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Shielded
Number of Positions: 14
Orientation: W
Shell Size - Insert: 314
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Crimp
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Nickel
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FAW.2B.314.XYMD82 LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 14POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Gray, Current Rating (Amps): 6.5A, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Shielded, Number of Positions: 14, Orientation: W, Shell Size - Insert: 314, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Crimp, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Mounting Feature: Bulkhead - Rear Side Nut, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Nickel, Primary Material: Metal.