FBA06A24L1A
FBA06A24L1A NMB Technologies Corporation
FBA06A Series.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X25.5MM 24VDC WIRE
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
RPM: 3200 RPM
Air Flow: 14.1 CFM (0.395m³/min)
Width: 25.50mm
Weight: 0.198 lb (89.81 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CSA, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 24.0dB
Static Pressure: 0.122 in H2O (30.4 Pa)
Power (Watts): 1.44 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FBA06A24L1A NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X25.5MM 24VDC WIRE, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Hydro-wave (HWB), RPM: 3200 RPM, Air Flow: 14.1 CFM (0.395m³/min), Width: 25.50mm, Weight: 0.198 lb (89.81 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CSA, UL, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 24.0dB, Static Pressure: 0.122 in H2O (30.4 Pa), Power (Watts): 1.44 W.