FBA06T12LS NMB Technologies Corporation
FBA06T.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE
Features: Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
RPM: 3200 RPM
Air Flow: 12.0 CFM (0.336m³/min)
Width: 15.00mm
Weight: 0.111 lb (50.35 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CSA, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 24.0dB
Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa)
Power (Watts): 1.06 W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FBA06T12LS NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE, Features: Locked Rotor Sensor, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H, Bearing Type: Hydro-wave (HWB), RPM: 3200 RPM, Air Flow: 12.0 CFM (0.336m³/min), Width: 15.00mm, Weight: 0.111 lb (50.35 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CSA, UL, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 24.0dB, Static Pressure: 0.110 in H2O (27.4 Pa), Power (Watts): 1.06 W.