FBA08T12LS NMB Technologies Corporation
FBA08T.pdf
Hersteller: NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Features: Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 12VDC
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
RPM: 2000 RPM
Air Flow: 21.9 CFM (0.613m³/min)
Width: 15.00mm
Weight: 0.154 lb (69.85 g)
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CSA, UL
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 23.0dB
Static Pressure: 0.061 in H2O (15.2 Pa)
Part Status: Obsolete
Power (Watts): 950 mW
Produktbewertung abgeben
Technische Details FBA08T12LS NMB Technologies Corporation
Description: FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE, Features: Locked Rotor Sensor, Voltage - Rated: 12VDC, Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H, Bearing Type: Hydro-wave (HWB), RPM: 2000 RPM, Air Flow: 21.9 CFM (0.613m³/min), Width: 15.00mm, Weight: 0.154 lb (69.85 g), Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CSA, UL, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 23.0dB, Static Pressure: 0.061 in H2O (15.2 Pa), Part Status: Obsolete, Power (Watts): 950 mW.