Produkte > VISHAY DALE THIN FILM > FC0603E1000BBT1
FC0603E1000BBT1
FC0603E1000BBT1 Vishay Dale Thin Film
fcseries.pdf
Hersteller: Vishay Dale Thin Film
Description: RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±0.1%
Features: RF, High Frequency
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Size / Dimension: 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.033" (0.84mm)
Resistance: 100 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FC0603E1000BBT1 Vishay Dale Thin Film
Description: RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±0.1%, Features: RF, High Frequency, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±25ppm/°C, Size / Dimension: 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.033" (0.84mm), Resistance: 100 Ohms.