Produkte > LEMO > FCJ.4B.464.CLLY15
FCJ.4B.464.CLLY15 LEMO
High_Volt_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Silver
Current Rating (Amps): 4A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 4
Orientation: J
Shell Size - Insert: 464
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.472" ~ 0.591" (12.00mm ~ 15.00mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCJ.4B.464.CLLY15 LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 4A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: J, Shell Size - Insert: 464, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.472" ~ 0.591" (12.00mm ~ 15.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.