Produkte > LEMO > FCJ.4B.467.CLLY15
FCJ.4B.467.CLLY15
FCJ.4B.467.CLLY15 LEMO
High_Volt_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 7P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 4A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 7
Orientation: J
Shell Size - Insert: 467
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.472" ~ 0.591" (12.00mm ~ 15.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCJ.4B.467.CLLY15 LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 7P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 4A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 7, Orientation: J, Shell Size - Insert: 467, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.472" ~ 0.591" (12.00mm ~ 15.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FCJ.4B.467.CLLY15
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCJ.4B.467.CLLY15 Hersteller : LEMO FCJ_4B_467_CLLY15-1933477.pdf Circular Push Pull Connectors PLUG (CdJ) 7HV(8kV)