Produkte > LEMO > FCJ.5B.474.CLLY22
FCJ.5B.474.CLLY22 LEMO
High_Volt_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 14P SOLDER CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 4A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 14
Orientation: J
Shell Size - Insert: 474
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.709" ~ 0.866" (18.00mm ~ 22.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCJ.5B.474.CLLY22 LEMO
Description: CONN PLUG FMALE 14P SOLDER CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Silver, Current Rating (Amps): 4A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 14, Orientation: J, Shell Size - Insert: 474, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.709" ~ 0.866" (18.00mm ~ 22.00mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.