FCM 1608HF-152T02
FCM 1608HF-152T02 TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
FCM%20Series.pdf
Hersteller: TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Description: FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Height (Max): 0.037" (0.95mm)
Current Rating (Max): 200mA
DC Resistance (DCR) (Max): 1Ohm
Part Status: Active
Number of Lines: 1
Impedance @ Frequency: 1.5 kOhms @ 100 MHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCM 1608HF-152T02 TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Description: FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0603 1LN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Height (Max): 0.037" (0.95mm), Current Rating (Max): 200mA, DC Resistance (DCR) (Max): 1Ohm, Part Status: Active, Number of Lines: 1, Impedance @ Frequency: 1.5 kOhms @ 100 MHz.