FCN1210A103J
FCN1210A103J Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10000PF 5% 100VDC 1210
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.091" (2.30mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 10000 pF
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN1210A103J Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10000PF 5% 100VDC 1210, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: 1210 (3225 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.091" (2.30mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 10000 pF, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm).