FCN2416A124K
FCN2416A124K Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC 2416
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: 2416 (6041 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage Rating - AC: 63V
Voltage Rating - DC: 100V
Height - Seated (Max): 0.102" (2.60mm)
Capacitance: 0.12 µF
Size / Dimension: 0.189" L x 0.236" W (4.80mm x 6.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN2416A124K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.12UF 10% 100VDC 2416, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: 2416 (6041 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - AC: 63V, Voltage Rating - DC: 100V, Height - Seated (Max): 0.102" (2.60mm), Capacitance: 0.12 µF, Size / Dimension: 0.189" L x 0.236" W (4.80mm x 6.00mm).