FCN2420E104K-B
FCN2420E104K-B Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC 2420
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2420 (6050 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm)
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN2420E104K-B Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC 2420, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2420 (6050 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.161" (4.10mm), Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm).
Weitere Produktangebote FCN2420E104K-B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCN2420E104K-B FCN2420E104K-B Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCN.pdf Film Capacitors 0.1uF 250V