FCN2420G273J
FCN2420G273J Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC 2420
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: 2420 (6050 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.126" (3.20mm)
Capacitance: 0.027 µF
Size / Dimension: 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN2420G273J Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC 2420, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: 2420 (6050 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.126" (3.20mm), Capacitance: 0.027 µF, Size / Dimension: 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm).