FCN2825G563J-Y
FCN2825G563J-Y Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC 2825
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2825 (7163 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.056 µF
Size / Dimension: 0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm)
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN2825G563J-Y Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC 2825, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2825 (7163 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.150" (3.81mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.056 µF, Size / Dimension: 0.280" L x 0.248" W (7.10mm x 6.30mm).
Weitere Produktangebote FCN2825G563J-Y
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCN2825G563J-Y FCN2825G563J-Y Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCN-13089.pdf Film Capacitors 0.056uF 400Volts