FCN6031E564K-T
FCN6031E564K-T Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC 6031
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6031 (1580 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Termination: Solder Pads
Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.154" (3.90mm)
Capacitance: 0.56 µF
Size / Dimension: 0.598" L x 0.315" W (15.20mm x 8.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN6031E564K-T Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 250VDC 6031, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6031 (1580 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.154" (3.90mm), Capacitance: 0.56 µF, Size / Dimension: 0.598" L x 0.315" W (15.20mm x 8.00mm).
Weitere Produktangebote FCN6031E564K-T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCN6031E564K-T FCN6031E564K-T Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCN.pdf Film Capacitors 0.56uF 250V