FCN6040E105K-S
FCN6040E105K-S Cornell Dubilier Knowles
FCN.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC 6039
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6039 (1510 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage Rating - DC: 250V
Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm)
Capacitance: 1 µF
Size / Dimension: 0.598" L x 0.394" W (15.20mm x 10.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FCN6040E105K-S Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1UF 10% 250VDC 6039, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 6039 (1510 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Termination: Solder Pads, Dielectric Material: Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked, Voltage Rating - DC: 250V, Height - Seated (Max): 0.209" (5.30mm), Capacitance: 1 µF, Size / Dimension: 0.598" L x 0.394" W (15.20mm x 10.00mm).
Weitere Produktangebote FCN6040E105K-S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FCN6040E105K-S FCN6040E105K-S Hersteller : Cornell Dubilier - CDE FCN.pdf Film Capacitors 1uF 250V 10%