Produkte > QUALTEK > FDA2-17238NBHW4D-L
FDA2-17238NBHW4D-L
FDA2-17238NBHW4D-L Qualtek
FDA2-17238%20IP56.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X38.5MM 115VAC WIRE
Packaging: Bulk
Power (Watts): 25.00W
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Air Flow: 240.0 CFM (6.72m³/min)
Width: 38.50mm
Weight: 1.8 lbs (816.5 g)
Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Ingress Protection: IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 59.0dB(A)
Static Pressure: 0.571 in H2O (142.2 Pa)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FDA2-17238NBHW4D-L Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X38.5MM 115VAC WIRE, Packaging: Bulk, Power (Watts): 25.00W, Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3100 RPM, Air Flow: 240.0 CFM (6.72m³/min), Width: 38.50mm, Weight: 1.8 lbs (816.5 g), Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Ingress Protection: IP56M - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 59.0dB(A), Static Pressure: 0.571 in H2O (142.2 Pa).