Produkte > QUALTEK > FDA2-17251NBHT4D
FDA2-17251NBHT4D
FDA2-17251NBHT4D Qualtek
FDA2-17251%20IP55.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X51MM 115VAC TERM
Packaging: Bulk
Power (Watts): 25.00W
Voltage - Rated: 115VAC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 3100 RPM
Air Flow: 250.0 CFM (7.00m³/min)
Width: 51.00mm
Weight: 2 lbs (907.2 g)
Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Termination: 2 Terminals
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Ingress Protection: IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 59.0dB(A)
Static Pressure: 0.610 in H2O (151.9 Pa)
Part Status: Active
auf Bestellung 13 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FDA2-17251NBHT4D Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X51MM 115VAC TERM, Packaging: Bulk, Power (Watts): 25.00W, Voltage - Rated: 115VAC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3100 RPM, Air Flow: 250.0 CFM (7.00m³/min), Width: 51.00mm, Weight: 2 lbs (907.2 g), Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C), Termination: 2 Terminals, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Ingress Protection: IP56M - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 59.0dB(A), Static Pressure: 0.610 in H2O (151.9 Pa), Part Status: Active.
Weitere Produktangebote FDA2-17251NBHT4D
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FDA2-17251NBHT4D FDA2-17251NBHT4D Hersteller : Qualtek FDA2-17251 IP55-336363.pdf AC Fans FAN 172x51mm IP56M Ball 115VAC TERM