Produkte > QUALTEK > FDD1-17238DBAW4B
FDD1-17238DBAW4B
FDD1-17238DBAW4B Qualtek
FDD1-17238.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 2800 RPM
Air Flow: 210.0 CFM (5.88m³/min)
Width: 38.50mm
Weight: 1.9 lbs (861.8 g)
Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Termination: 4 Wire Leads
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 52.0dB(A)
Static Pressure: 0.571 in H2O (142.2 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 13 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details FDD1-17238DBAW4B Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: PWM Control, Speed Sensor (Tach), Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 2800 RPM, Air Flow: 210.0 CFM (5.88m³/min), Width: 38.50mm, Weight: 1.9 lbs (861.8 g), Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Ingress Protection: IP54 - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 52.0dB(A), Static Pressure: 0.571 in H2O (142.2 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 13 W.