Produkte > QUALTEK > FDD1-17238DBHW42
FDD1-17238DBHW42
FDD1-17238DBHW42 Qualtek
FDD1-17238.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 24VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 4000 RPM
Air Flow: 310.0 CFM (8.68m³/min)
Width: 38.50mm
Weight: 1.9 lbs (861.8 g)
Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 64.0dB(A)
Static Pressure: 1.122 in H2O (279.5 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 33.1 W
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FDD1-17238DBHW42 Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X38.5MM 24VDC WIRE, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 24VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 4000 RPM, Air Flow: 310.0 CFM (8.68m³/min), Width: 38.50mm, Weight: 1.9 lbs (861.8 g), Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 64.0dB(A), Static Pressure: 1.122 in H2O (279.5 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 33.1 W.