Produkte > QUALTEK > FDD1-17251EBLW32-56
FDD1-17251EBLW32-56
FDD1-17251EBLW32-56 Qualtek
FDD1-17251%20IP56.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Bearing Type: Ball
RPM: 3200 RPM
Air Flow: 255.0 CFM (7.14m³/min)
Width: 51.00mm
Weight: 2.5 lbs (1.1 kg)
Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Ingress Protection: IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 56.0dB(A)
Static Pressure: 0.736 in H2O (183.3 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 21.6 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details FDD1-17251EBLW32-56 Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE, Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3200 RPM, Air Flow: 255.0 CFM (7.14m³/min), Width: 51.00mm, Weight: 2.5 lbs (1.1 kg), Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Ingress Protection: IP56M - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 56.0dB(A), Static Pressure: 0.736 in H2O (183.3 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 21.6 W.