Produkte > QUALTEK > FDD1-17251EBMW33-56
FDD1-17251EBMW33-56
FDD1-17251EBMW33-56 Qualtek
FDD1-17251%20IP56.pdf
Hersteller: Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE
Packaging: Bulk
Features: Locked Rotor Sensor
Voltage - Rated: 48VDC
Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H
Air Flow: 290.0 CFM (8.12m³/min)
Width: 51.00mm
Weight: 2.5 lbs (1.1 kg)
Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Termination: 3 Wire Leads
Approval Agency: CE, cURus, TUV
Ingress Protection: IP56M - Dust Protected, Water Resistant
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 60.0dB(A)
Static Pressure: 0.925 in H2O (230.4 Pa)
Part Status: Active
Power (Watts): 28.8 W
Produktbewertung abgeben
Technische Details FDD1-17251EBMW33-56 Qualtek
Description: FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE, Packaging: Bulk, Features: Locked Rotor Sensor, Voltage - Rated: 48VDC, Size / Dimension: Rectangular/Rounded - 172mm L x 151mm H, Bearing Type: Ball, RPM: 3600 RPM, Air Flow: 290.0 CFM (8.12m³/min), Width: 51.00mm, Weight: 2.5 lbs (1.1 kg), Operating Temperature: -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C), Termination: 3 Wire Leads, Approval Agency: CE, cURus, TUV, Ingress Protection: IP56M - Dust Protected, Water Resistant, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 60.0dB(A), Static Pressure: 0.925 in H2O (230.4 Pa), Part Status: Active, Power (Watts): 28.8 W.