Produkte > REMINGTON INDUSTRIES > FDD1.25-250-10
FDD1.25-250-10
FDD1.25-250-10 Remington Industries
WireTerminalsDataSheet.pdf
Hersteller: Remington Industries
Description: QUICK CONNECT TERM FEMALE 10PCS
Packaging: Bulk
Gender: Female
Contact Finish: Tin
Color: Red
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Wire Gauge: 16-22 AWG
Insulation: Insulated
Terminal Type: Standard
Length - Overall: 0.807" (20.50mm)
Termination: Crimp
Tab Thickness: 0.032" (0.81mm)
Tab Width: 0.250" (6.35mm)
Contact Material: Brass
Part Status: Active
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FDD1.25-250-10 Remington Industries
Description: QUICK CONNECT TERM FEMALE 10PCS, Packaging: Bulk, Gender: Female, Contact Finish: Tin, Color: Red, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Wire Gauge: 16-22 AWG, Insulation: Insulated, Terminal Type: Standard, Length - Overall: 0.807" (20.50mm), Termination: Crimp, Tab Thickness: 0.032" (0.81mm), Tab Width: 0.250" (6.35mm), Contact Material: Brass, Part Status: Active.