Produkte > ON SEMICONDUCTOR > FDMS86150ET100
FDMS86150ET100
FDMS86150ET100 ON Semiconductor
fdms86150et100jp-d.pdf
Hersteller: ON Semiconductor
Trans MOSFET N-CH 100V 16A 8-Pin PQFN EP T/R
auf Bestellung 1079 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 59
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FDMS86150ET100 ON Semiconductor
Description: MOSFET N-CH 100V 16A POWER56, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-PowerTDFN, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 16A (Ta), 128A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.85mOhm @ 16A, 10V, Power Dissipation (Max): 3.3W (Ta), 187W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA, Supplier Device Package: 8-PQFN (5x6), Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V, 10V, Vgs (Max): ±20V, Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 62 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4065 pF @ 50 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FDMS86150ET100 FDMS86150ET100 Hersteller : ON Semiconductor fdms86150et100jp-d.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 16A 8-Pin PQFN EP T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Mindestbestellmenge: 29
FDMS86150ET100 FDMS86150ET100 Hersteller : onsemi fdms86150et100-d.pdf Description: MOSFET N-CH 100V 16A POWER56
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 16A (Ta), 128A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 4.85mOhm @ 16A, 10V
Power Dissipation (Max): 3.3W (Ta), 187W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Supplier Device Package: 8-PQFN (5x6)
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 6V, 10V
Vgs (Max): ±20V
Drain to Source Voltage (Vdss): 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 62 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 4065 pF @ 50 V
Mindestbestellmenge: 3000
Mindestbestellmenge: 84
Mindestbestellmenge: 84
FDMS86150ET100 FDMS86150ET100 Hersteller : ON Semiconductor fdms86150et100jp-d.pdf Trans MOSFET N-CH 100V 16A 8-Pin Power QFN EP T/R
Mindestbestellmenge: 19
Mindestbestellmenge: 18
FDMS86150ET100 FDMS86150ET100 Hersteller : onsemi / Fairchild FDMS86150ET100-D.pdf MOSFETs 100V N-Channel PowerTrench MOSFET
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 8-PowerTDFN
Mounting Type: Surface Mount
FET Type: N-Channel
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 250µA
Part Status: Active
Vgs (Max): ±20V
Mindestbestellmenge: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar