FE1000-48NA TDK-Lambda Americas Inc
FE1000.pdf
Hersteller: TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 48V 1000W
Power (Watts): 1000W
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 11.97" L x 5.00" W x 3.30" H (304.0mm x 127.0mm x 83.8mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 82%
Voltage - Output 1: 48V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 21 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FE1000-48NA TDK-Lambda Americas Inc
Description: AC/DC CONVERTER 48V 1000W, Power (Watts): 1000W, Features: Adjustable Output, Hot Swappable, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Packaging: Bulk, Size / Dimension: 11.97" L x 5.00" W x 3.30" H (304.0mm x 127.0mm x 83.8mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Efficiency: 82%, Voltage - Output 1: 48V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 21 A.