Produkte > TDK-LAMBDA > FE2000-48NA
FE2000-48NA TDK-Lambda
FE_Series.pdf
Hersteller: TDK-Lambda
Description: AC/DC CONVERTER 48V 2000W
Power (Watts): 2000W
Size / Dimension: 11.97" L x 5.00" W x 5.00" H (304.0mm x 127.0mm x127.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Efficiency: 79%
Voltage - Output 1: 48V
Part Status: Obsolete
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Current - Output 1: 32 A
Packaging: Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FE2000-48NA TDK-Lambda
Description: AC/DC CONVERTER 48V 2000W, Power (Watts): 2000W, Features: Adjustable Output, Hot Swappable, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input, Size / Dimension: 11.97" L x 5.00" W x 5.00" H (304.0mm x 127.0mm x127.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Voltage - Input: 85 ~ 265 VAC, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Efficiency: 79%, Voltage - Output 1: 48V, Part Status: Obsolete, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Current - Output 1: 32 A, Packaging: Bulk.