Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > FF150R12ME3GBOSA1
FF150R12ME3GBOSA1
FF150R12ME3GBOSA1 Infineon Technologies
infineonff150r12me3gdsv0202enjp.pdf
Hersteller: Infineon Technologies
Trench and Field Stop IGBT Module
auf Bestellung 291 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FF150R12ME3GBOSA1 Infineon Technologies
Description: IGBT MOD 1200V 200A 695W, Packaging: Bulk, Package / Case: Module, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Half Bridge, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: Module, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Not For New Designs, Current - Collector (Ic) (Max): 200 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 695 W, Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 10.5 nF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
auf Bestellung 50 Stücke:
auf Bestellung 332 Stücke:
FF150R12ME3GBOSA1 FF150R12ME3GBOSA1 Hersteller : Infineon Technologies Infineon-FF150R12ME3G-DS-v02_02-en_de.pdf?fileId=db3a304412b407950112b43461c76021 Description: IGBT MOD 1200V 200A 695W
Packaging: Bulk
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.15V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: Module
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Not For New Designs
Current - Collector (Ic) (Max): 200 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 695 W
Current - Collector Cutoff (Max): 5 mA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 10.5 nF @ 25 V
auf Bestellung 783 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
Packaging: Tray
Package / Case: Module
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Half Bridge
NTC Thermistor: Yes
IGBT Type: Trench Field Stop
Power - Max: 695 W