Produkte > LEMO > FFA.00.250.CTAC15
FFA.00.250.CTAC15 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: LBP COAX(50) CHR 1.5MM C
Color: Silver
Current Rating (Amps): 4A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 1 (Coax)
Orientation: A
Shell Size - Insert: 250
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.043" ~ 0.055" (1.10mm ~ 1.40mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.00.250.CTAC15 LEMO
Description: LBP COAX(50) CHR 1.5MM C, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 4A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 1 (Coax), Orientation: A, Shell Size - Insert: 250, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.043" ~ 0.055" (1.10mm ~ 1.40mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.