Produkte > LEMO > FFA.1S.120.CTAC57Z
FFA.1S.120.CTAC57Z LEMO
High_Volt_Conn_Cat.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN PLUG MALE 1P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 18A
Number of Positions: 1
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 120
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.205" ~ 0.224" (5.20mm ~ 5.70mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.1S.120.CTAC57Z LEMO
Description: CONN PLUG MALE 1P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 18A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 1, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 120, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.205" ~ 0.224" (5.20mm ~ 5.70mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.