Produkte > LEMO > FFA.1S.302.CLAC62Z
FFA.1S.302.CLAC62Z
FFA.1S.302.CLAC62Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 2
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.224" ~ 0.244" (5.70mm ~ 6.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.1S.302.CLAC62Z LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.224" ~ 0.244" (5.70mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.