Produkte > LEMO > FFA.1S.302.CLAL52
FFA.1S.302.CLAL52 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.1S.302.CLAL52 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 2P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.