Produkte > LEMO > FFA.1S.302.CLKC42
FFA.1S.302.CLKC42 LEMO
Unipole-Multipole-Connectors_Catalog.pdf
Hersteller: LEMO
Description: LSP 2C CHR 4.2MM C THERMOUCOUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 15A
Number of Positions: 2
Orientation: A
Shell Size - Insert: 302
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.1S.302.CLKC42 LEMO
Description: LSP 2C CHR 4.2MM C THERMOUCOUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 15A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 2, Orientation: A, Shell Size - Insert: 302, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.165" (3.20mm ~ 4.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.