Produkte > LEMO > FFA.1S.304.CLAC37
FFA.1S.304.CLAC37
FFA.1S.304.CLAC37 LEMO
FFA.1S.304.CLAC37.pdf
Hersteller: LEMO
Category: LEMO connectors
Description: Connector: circular; 1S; plug; male/female; PIN: 4,4(2+2); 10A; IP50
Type of connector: circular
Manufacturer series: 1S
Connector: plug
Kind of connector: male/female
Number of pins: 4; 4 (2+2)
Electrical mounting: soldering
Mechanical mounting: for cable
Current rating: 10A
IP rating: IP50
Locking system: external bayonet; push-pull
Cable external diameter: 2.7...3.6mm
Spatial orientation: straight
Wire cross-section: 0.34mm2
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.1S.304.CLAC37 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 5 Stücke:
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.126" ~ 0.146" (3.20mm ~ 3.70mm)