Produkte > LEMO > FFA.1S.306.CLAC47Z
FFA.1S.306.CLAC47Z LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 6P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.1S.306.CLAC47Z LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 6P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.165" ~ 0.205" (4.20mm ~ 5.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FFA.1S.306.CLAC47Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FFA.1S.306.CLAC47Z FFA.1S.306.CLAC47Z Hersteller : LEMO PartSearch?app=&mat=&ref=FFA.1S.306.CLAC47Z&lang=en Circular Push Pull Connectors 6P STRT PLUG SOLDER CABLE COLLET 4.7MM