Produkte > LEMO > FFA.1S.306.CLAC62
FFA.1S.306.CLAC62
FFA.1S.306.CLAC62 LEMO
FFA_1S_306_CLAC62-1845415.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors STRAIGHT PLUG CABLE COLLET
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.1S.306.CLAC62 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 6P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.224" ~ 0.244" (5.70mm ~ 6.20mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.224" ~ 0.244" (5.70mm ~ 6.20mm)