Produkte > LEMO > FFA.2E.306.CLAC75Z
FFA.2E.306.CLAC75Z
FFA.2E.306.CLAC75Z LEMO
FFA_2E_306_CLAC75Z-1934523.pdf
Hersteller: LEMO
Circular Push Pull Connectors Straight Plug:
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.2E.306.CLAC75Z LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 12A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 6, Orientation: A, Shell Size - Insert: 306, Operating Temperature: -55°C ~ 200°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof, Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Features: Backshell
Packaging: Bulk
Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 12A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 6
Orientation: A
Shell Size - Insert: 306
Operating Temperature: -55°C ~ 200°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening: 0.280" ~ 0.295" (7.10mm ~ 7.50mm)