Produkte > LEMO > FFA.2S.310.CLAK97
FFA.2S.310.CLAK97 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 10P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 7A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 10
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 310
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.343" ~ 0.382" (8.70mm ~ 9.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.2S.310.CLAK97 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 10P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 7A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 10, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 310, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.343" ~ 0.382" (8.70mm ~ 9.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.