Produkte > LEMO > FFA.3S.303.CLAL52
FFA.3S.303.CLAL52 LEMO
FFA.3S.303.CLAL52.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 20A
Shell Size - Insert: 303
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.169" ~ 0.224" (4.30mm ~ 5.70mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.3S.303.CLAL52 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 3P GOLD SLDR CUP, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 20A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 3, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 303, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.169" ~ 0.224" (4.30mm ~ 5.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FFA.3S.303.CLAL52
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FFA.3S.303.CLAL52 Hersteller : LEMO FFA_3S_303_CLAL52-1934831.pdf Circular Push Pull Connectors LSP 3C CHR 5.2mm L STR PLUG