Produkte > LEMO > FFA.3S.304.CLAC87
FFA.3S.304.CLAC87 LEMO
Hersteller: LEMO
Description: Circular Metal
Color: Silver
Current Rating (Amps): 18A
Number of Positions: 4
Orientation: A
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.287" ~ 0.343" (7.30mm ~ 8.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.3S.304.CLAC87 LEMO
Description: Circular Metal, Features: Backshell, Packaging: Bulk, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 18A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: A, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.287" ~ 0.343" (7.30mm ~ 8.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.