Produkte > LEMO > FFA.3S.304.CLAC97
FFA.3S.304.CLAC97 LEMO
unipole_multipole.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP
Color: Silver
Current Rating (Amps): 18A
Number of Positions: 4
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 304
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Cable Opening: 0.346" ~ 0.382" (8.80mm ~ 9.70mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.3S.304.CLAC97 LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 4P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 18A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 4, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 304, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.346" ~ 0.382" (8.80mm ~ 9.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.