Produkte > LEMO > FFA.3S.308.CLAC92Z
FFA.3S.308.CLAC92Z LEMO
FFA.3S.308.CLAC92Z.pdf
Hersteller: LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 8P GOLD SLDR CUP
Packaging: Bulk
Features: Backshell
Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins
Color: Silver
Current Rating (Amps): 10A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Shielded
Number of Positions: 8
Orientation: Keyed
Shell Size - Insert: 308
Operating Temperature: -55°C ~ 250°C
Fastening Type: Push-Pull
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Cable Opening: 0.315" ~ 0.382" (8.00mm ~ 9.70mm)
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Brass
Shell Finish: Chrome
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details FFA.3S.308.CLAC92Z LEMO
Description: CONN CIRC PLUG 8P GOLD SLDR CUP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Connector Type: Plug, Female Sockets and Male Pins, Color: Silver, Current Rating (Amps): 10A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Shielded, Number of Positions: 8, Orientation: Keyed, Shell Size - Insert: 308, Operating Temperature: -55°C ~ 250°C, Fastening Type: Push-Pull, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Cable Opening: 0.315" ~ 0.382" (8.00mm ~ 9.70mm), Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Brass, Shell Finish: Chrome, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote FFA.3S.308.CLAC92Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
FFA.3S.308.CLAC92Z Hersteller : LEMO FFA_3S_308_CLAC92Z-1934775.pdf Circular Push Pull Connectors LSP KeyA 8C CHR 9.2mm C BR